BackGround - המרכז הישראלי לבדיקות רקע, מבחני אמינות ומהימנות בקבלה לעבודה

 

בין אם מדובר ביחידת דיור או בדירה, לדייר השוכר את הנכס שלכם ישנה משמעות עצומה.
אתם לא באמת יודעים את מי אתם מכניסים לדירה שלכם- האם הוא ישמור וידאג לנכס שלכם או שמא הוא לא יעמוד בתשלום שכר הדירה ואפילו יפגע ביחסים שלכם עם השכנים.
על כן יש כמה סוגי בדיקות שחשוב לבדוק לבצע לפני חתימת חוזה ומתן מפתח:

  בין אם אתם שוקלים להשכיר את הנכס שלכם לתקופה ארוכה או קצרה- ישנה משמעות עמוקה בעלת השלכות רבות – למי יהיה אותו הדייר בנכס.

בין אם אתם מנהלי כוח אדם, מנהלי משאבי אנוש או בעלים של חברה, אספנו עבורכם מספר סיבות המסבירות למה אתם חייבם להריץ בדיקות רקע לעובדים ובדיקות רקע על מועמדים טרם קבלתם לעבודה.

 כשזה מגיע להשכרת דירה- בדיקה פשוטה של שוכרים יכולה לחסוך לכם כאב ראש גדול.

אז למה בעצם כדאי לכם להריץ בדיקת רקע ואיך עושים את זה? הכנו לכם מדריך מיוחד!

קיימים מקרים רבים שבהם עובדים שעוזבים את מקום עבודתם כדי להצטרף לחברה מתחרה או הופכים לעצמאיים, גונבים ממנה מידע על מנת לקדם את האינטרסים האישיים שלהם.
האם אתה חושד שעובד כזה גנב מידע מהעסק שלך?

משבר הקורונה גרם למשבר כלכלי עמוק בקרב הציבור הישראלי שהשפיע באופן משמעותי על מגוון רחב של תחומים וביניהם תחום שכירויות הדירה ויחסי המשכיר והשוכר.
בעקבות המשבר אנשים רבים ירדו מנכסיהם, איבדו את עבודתם ונכנסו לחובות כלכליים שאין זה ברור מתי יוכלו לפדות אותם שכן אי הוודאות נוכחת מאוד במשבר זה.
במציאות אפופת אי הוודאות  יהיה קשה עוד יותר למצוא שוכר מתאים לנכס אותו הנכם עומדים להשכיר.

בשנים האחרונות גבר הביקוש והמודעות לתחום בדיקות הרקע בין אם מדובר בבדיקות של מועמדים לעבודה, שוכרי דירה לפני מתן מפתח, בדיקה לפני התקשרות עסקית וכל בדיקה נוספת העולה על דעתכם.

השקעה בנדל"ן למגורים נחשבת להשקעה בטוחה. עם זאת, העניינים עלולים להסתבך בחלק מן המקרים והכותרת "שוכרים מהגיהנום" לצערנו עלולה להיות לא רק כותרת של סרט בדיוני.
השקעתם את מיטב כספכם בקניית נכס והתחלתם בסדרת ראיונות לשוכר המושלם עבור דירתכם כדי שיוכל לשמור עליה ללא פגע.
לאחר מספר ראיונות ואינספור התלבטויות, אתם בטוחים כי מצאתם את השוכר המושלם. אדם אמיד, יציב ובעיקר כזה שאתם יכולים לסמוך עליו ולהיות בטוחים שנכסיכם נמצא בידיים טובות.
חתמתם עם השוכר על חוזה ומסרתם לו את המפתחות.
לאחר חודשים ספורים בלבד של שכירות יציבה ותשלומים סדירים שלא איחרו לבוא, השוכר שלכם החליט להפסיק לשלם בטענה כי הנכם מוכרחים לשלם לו על נזק שנגרם לדירה אותו הוא גרם בעצמו! סירבתם כמובן לתשלום כזה, אך בנקודה זו העניינים החלו להסתבך עוד יותר...

נושא בדיקות הרקע עבור מועמדים לעבודה או עובדים קיימים החל כמתבטא בסינון קפדני בארגונים ביטחוניים והיה רק עניין של זמן ברגע שהפך לנחלת הכלל, גם בגופים האזרחיים.
המועמדים החדשים בארגונים הביטחוניים מחויבים לעבור בדיקת התאמה ביטחונית מקיפה הכוללת: מילוי שאלונים, תחקיר בטחוני, אבחון פסיכולוגי, בדיקות מהימנות, בדיקות פוליגרף, ולעיתים אף פנייה לאנשים המכירים את אותו המועמד מהעבר או מההווה.
למעשה, מדובר בהליך הלוקח בין מספר שבועות ארוכים ואפילו חודשים על מנת אכן לאפיין ולקבוע את רמת התאמתו הביטחונית של המועמד לארגון.

בעת האחרונה אנו שומעים המון על תופעת המתחזים. המתחזים עושים זאת מסיבות שונות ומגוונות ועושים הכול על מנת להסתיר את זהותם האמתית, ולעיתים הם אף מרחיקים עם כך לכת.
קיימים מתחזים במגוון רחב של תחומים החל מבעלי מקצוע שמזייפים הכשרות ותארים ומועמדים לעבודה, וכלה בתחום ההיכרויות באינטרנט.
אותם מתחזים מנצלים את התמימות, האמון והמצוקה של האנשים איתם הם נמצאים בקשר על מנת להבטיח להם הבטחות חסרות שחר.