BackGround - המרכז הישראלי לבדיקות רקע, מבחני אמינות ומהימנות בקבלה לעבודה

 

 כשזה מגיע להשכרת דירה- בדיקה פשוטה של שוכרים יכולה לחסוך לכם כאב ראש גדול.

אז למה בעצם כדאי לכם להריץ בדיקת רקע ואיך עושים את זה? הכנו לכם מדריך מיוחד!

קיימים מקרים רבים שבהם עובדים שעוזבים את מקום עבודתם כדי להצטרף לחברה מתחרה או הופכים לעצמאיים, גונבים ממנה מידע על מנת לקדם את האינטרסים האישיים שלהם.
האם אתה חושד שעובד כזה גנב מידע מהעסק שלך?

משבר הקורונה גרם למשבר כלכלי עמוק בקרב הציבור הישראלי שהשפיע באופן משמעותי על מגוון רחב של תחומים וביניהם תחום שכירויות הדירה ויחסי המשכיר והשוכר.
בעקבות המשבר אנשים רבים ירדו מנכסיהם, איבדו את עבודתם ונכנסו לחובות כלכליים שאין זה ברור מתי יוכלו לפדות אותם שכן אי הוודאות נוכחת מאוד במשבר זה.
במציאות אפופת אי הוודאות  יהיה קשה עוד יותר למצוא שוכר מתאים לנכס אותו הנכם עומדים להשכיר.

בשנים האחרונות גבר הביקוש והמודעות לתחום בדיקות הרקע בין אם מדובר בבדיקות של מועמדים לעבודה, שוכרי דירה לפני מתן מפתח, בדיקה לפני התקשרות עסקית וכל בדיקה נוספת העולה על דעתכם.

השקעה בנדל"ן למגורים נחשבת להשקעה בטוחה. עם זאת, העניינים עלולים להסתבך בחלק מן המקרים והכותרת "שוכרים מהגיהנום" לצערנו עלולה להיות לא רק כותרת של סרט בדיוני.
השקעתם את מיטב כספכם בקניית נכס והתחלתם בסדרת ראיונות לשוכר המושלם עבור דירתכם כדי שיוכל לשמור עליה ללא פגע.
לאחר מספר ראיונות ואינספור התלבטויות, אתם בטוחים כי מצאתם את השוכר המושלם. אדם אמיד, יציב ובעיקר כזה שאתם יכולים לסמוך עליו ולהיות בטוחים שנכסיכם נמצא בידיים טובות.
חתמתם עם השוכר על חוזה ומסרתם לו את המפתחות.
לאחר חודשים ספורים בלבד של שכירות יציבה ותשלומים סדירים שלא איחרו לבוא, השוכר שלכם החליט להפסיק לשלם בטענה כי הנכם מוכרחים לשלם לו על נזק שנגרם לדירה אותו הוא גרם בעצמו! סירבתם כמובן לתשלום כזה, אך בנקודה זו העניינים החלו להסתבך עוד יותר...

נושא בדיקות הרקע עבור מועמדים לעבודה או עובדים קיימים החל כמתבטא בסינון קפדני בארגונים ביטחוניים והיה רק עניין של זמן ברגע שהפך לנחלת הכלל, גם בגופים האזרחיים.
המועמדים החדשים בארגונים הביטחוניים מחויבים לעבור בדיקת התאמה ביטחונית מקיפה הכוללת: מילוי שאלונים, תחקיר בטחוני, אבחון פסיכולוגי, בדיקות מהימנות, בדיקות פוליגרף, ולעיתים אף פנייה לאנשים המכירים את אותו המועמד מהעבר או מההווה.
למעשה, מדובר בהליך הלוקח בין מספר שבועות ארוכים ואפילו חודשים על מנת אכן לאפיין ולקבוע את רמת התאמתו הביטחונית של המועמד לארגון.

בעת האחרונה אנו שומעים המון על תופעת המתחזים. המתחזים עושים זאת מסיבות שונות ומגוונות ועושים הכול על מנת להסתיר את זהותם האמתית, ולעיתים הם אף מרחיקים עם כך לכת.
קיימים מתחזים במגוון רחב של תחומים החל מבעלי מקצוע שמזייפים הכשרות ותארים ומועמדים לעבודה, וכלה בתחום ההיכרויות באינטרנט.
אותם מתחזים מנצלים את התמימות, האמון והמצוקה של האנשים איתם הם נמצאים בקשר על מנת להבטיח להם הבטחות חסרות שחר.

ארגונים ועסקים בין אם הם גדולים ובין אם הם קטנים משקיעים אלפי שעות ומשאבים רבים בפיתוח, בניית בסיס לקוחות קבוע, חוזי עבודה, הצעות ופתרונות ייעול ותשתיות אשר כל אלה יסייעו לצמיחתם ולפיתוחם.
אך מה קורה במצב שבו אתם מגייסים עובד חדש ואותו אחד נשלח מטעם חברה מתחרה כדי לגנוב מכם מידע עסקי? או לחלופין- הורשע בעברו בעבירות של מרמה והפרת אמונים. כיצד תוכלו לדעת כי לא יעשה זאת שוב?

חיפוש אחר מועמד חדש לעבודה יכול להיות משימה ארוכה, מתמשכת ואפילו מייגעת.
לעיתים קרובות, לאחר חיפושים רבים נמצא המועמד המתאים מבחינת כישוריו המקצועיים- אחראי הגיוס ממהרים בגיוסו ובחתימת החוזה הסופי אתו בשל אילוצים כאלה ואחרים. עם זאת, אל לכם למהר ולנהוג בצורה פזיזה, קיימת החובה לבצע טרם העסקה בדיקת רקע!
להלן רשימת הסיבות לכך שחשוב לא רק לך, אלא גם לארגונך וללקוחותיך לבצע בדיקת רקע מקיפה:

 

רכשתם דירה ממיטב כספכם אותה תכננתם וציפיתם לרכוש לפני זמן רב וכעת הגיע הזמן בו הנכם מעוניינים להשכיר אותה לדייר אשר תוכלו לסמוך עליו שישאיר אותה בדיוק כפי שקיבל אותה.
לאחר תהליך ארוך של פגישות עם שוכרים פוטנציאליים שונים בין אם מדובר בזוג, משפחה או רווק הנכם בטוחים כי בחרתם את השוכר המושלם.
שיחה אתו הציגה עבורכם אדם רציני, יציב ואמיד שיוכל לעמוד בהתחייבויותיו ולכבד את הסכם השכירות ביניכם ואתם כמובן בטוחים שהפקדתם נכס כה יקר בידיים טובות.
עם זאת, האם אתם באמת יכולים לבטוח בזר גמור הנכנס אליכם לדירה ולהיות בטוחים כי הוא אכן מי שהוא מציג שהוא?
למרות כל אמצעי הזהירות שנקטתם בהם, תהליכי הסינון הקפדניים, הערבויות וההתחייבויות- לעולם לא תוכלו לדעת לבטח את זהותו האמתית של האדם העומד מולכם על אחת כמה וכמה את רמת אמינותו.